W co się bawić z psem w domu?

0
W co się bawić z psem w domu?

Ostatnie kilka tygodni sprawiło, że zarówno my, jak i nasz pies znaleźliśmy się w trudnej, dotąd nieznanej sytuacji. Z racji kwarantanny niemal cały czas spędzamy w domach, spacery z psem są krótkie, ograniczyliśmy kontakty z naszymi znajomymi i z kolegami naszego psiaka także. 

Czas w czterech ścianach nie musi być jednak nudny. Psy nie rozumieją dlaczego muszą teraz pozostać w domach. Pamiętajmy, aby mimo trudnej sytuacji, zapewnić im ruch i konieczną ilość bodźców.

Gdy możliwość wychodzenia jest ograniczona, w sukurs idą nam liczne psie zabawki. Mogą to być np. szarpaki, dzięki którym pies wytraci nadmiar energii, ale również nawiąże więź ze swoim właścicielem. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by taka zabawa była bezpieczna, a pies na nas nie skakał czy nie łapał zębami za ręce.

Sporo możliwości dają też piszczące zabawki, które można chować i tylko niepostrzeżenie sygnalizować psu, gdzie piszczałka została ukryta.

Psy chętnie korzystają z mat węchowych. Są one nie tylko idealnym lekarstwem na nudę, ale i rozwijają umiejętności węchowe, rozładowują napięcie i uczą spostrzegawczości. 

Dobrym pomysłem są piłki, które można wypełnić przysmakami. Przekąski wypadają, gdy psiak toczy piłkę, co go motywuje do dalszej pracy. 

Rozrywką, którą z pewnością najchętniej wybrałyby same psy, są różnego rodzaju gryzaki. Wybór tego typu przekąsek jest ogromny, a coraz więcej z nich jest pochodzenia naturalnego. Mogą to być np. rogi jelenia, suszone ścięgna czy świńskie uszy.

Jest wiele sposobów na wypełnienie psu czasu w domowym zaciszu. Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej pomysłowa zabawka, nie zastąpi czworonogowi kontaktu z jego właścicielem, uwagi i pieszczot.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl