Pies w czasie upału

0
Pies w czasie upału

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiły spore zmiany klimatyczne. Latem temperatury są naprawdę wysokie. Nie tylko ludziom trudno czasem znieść upał. Psy także wymagają szczególnej uwagi w czasie gorących dni. Poniżej znajdziecie kilka podstawowych zasad, które pomogą ochronić Waszych pupili przed gorącem. 

Najważniejsze - dostęp do wody

Zapewnij psu dostęp do świeżej wody. Wymieniają ją często, aby była nie tylko czysta, ale również chłodna. Lepiej unikać metalowych misek, ponieważ w nich ciecz nagrzewa się najszybciej. Podczas spaceru przydatny będzie turystyczny bidon dla psa.

Zadbaj o sierść

W czasie upałów sierść czworonoga nie może być ani za długa, ani za krótka. Latem należy psa czesać często nie tylko dlatego, że gubi sierść i fruwa nam ona po całym domu, ale także dlatego, że wyczesana sierść chroni przed gorącem. Nie należy jednak przesadzać np. ze strzyżeniem, ponieważ zbyt krótka sierść może doprowadzić do poparzeń słonecznych.

 

 

Ostrożnie podczas spaceru

Podczas słonecznych dni, asfalt potrafi nagrzewać się nawet do 60 stopni Celsjusza. Trzeba zwracać uwagę po jakiej nawierzchni porusza się czworonóg, aby nie poparzył sobie łap. Najlepiej wybierać trawę. Jeśli Wasz pies wymaga kagańca zadbajmy, aby był to kaganiec zezwalający na swobodne dyszenie. W ten sposób psy oddają nadmiar ciepła.

Pozwól psu się schłodzić

Na spacery wybierajmy raczej zacienione miejsca. W sklepach czy internecie dostępne są liczne maty chłodzące, które pomogą psiakowi się ochłodzić. Można to osiągnąć także za pomocą wilgotnego ręcznika. 

Nie zostawiaj psa w zamknięciu

Podczas upałów nigdy nie zostawiamy zwierzęcia w zamkniętym samochodzie, na nasłonecznionym balkonie czy przywiązanego przed galerią handlową. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl