Maltańczyk - od Starożytności pies do towarzystwa

0
Maltańczyk - od Starożytności pies do towarzystwa

Maltańczyk jest jedną z najstarszych ras. Znany był już w starożytnym Egipcie, Rzymie czy Grecji. Nazwa tej rasy pochodzi prawdopodobnie od wysypy, z której maltańczyk pochodzi, która to wyspa została mylnie wzięta za Maltę.   

Pojętny uczeń

Maltańczyki są psami posłusznymi i bardzo szybko się uczą. Podlegają szkoleniu, lubią zabawę i agility. Maltańczyki są łatwe do ułożenia, akceptują obce osoby. Mają aktywną, towarzyską naturę. 

Jak odpowiednio zadbać o maltańczyka?

Psy te są długowieczne i dożywają nawet 20 lat. Utrzymanie maltańczyka w dobrej formie jest dość łatwe. Strzyżenie psów tej rasy wymagane jest rzadko. Maltańczyk niemal w ogóle nie gubi włosa, nie lnieje, ale potrzebuje regularnego czesania. Jego sierść jest długa, jedwabista, najczęściej śnieżnobiała (może występować także odcień kości słoniowej). Maltańczyki wymagają troskliwej pielęgnacji oczu. Zdarza się także, że występuje u nich alergia pokarmowa, schorzenia uzębienia i zapalenie uszu. Należy także dbać o odżywianie maltańczyka, ponieważ bywają łakomczuchami i łatwo tyją. 

Towarzyski, delikatny piesek

Maltańczyki bardzo cenią sobie towarzystwo człowieka. Najlepiej, aby ich legowisko było ustawione w pobliżu łóżka opiekuna. Pieski te lubią być rozpieszczane. Psy tej rasy chętnie się przytulają, leżą na kolanach i śpią z właścicielem. Maltańczyki nie nadają się dla osób, których często nie ma w domu. Łatwo mogą popaść w depresję lub lęk separacyjny, gdy są pozbawione obecności opiekuna. Maltańczyki są delikatne i wrażliwe, dlatego też nie poleca się ich rodzinom z bardzo małymi dziećmi. Łatwo można zrobić im krzywdę.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl