Legowisko dla psa - jak je dobrać?

0
Legowisko dla psa - jak je dobrać?

Legowisko jest dla psa swoistym azylem, miejscem odpoczynku i relaksu. Spanie z pupilem w jednym łóżku jest częstą - i przyjemną dla obu stron -   praktyką, jednak każdy psiak powinien mieć swój kąt. 

Przy wyborze odpowiedniego posłania najważniejszy jest właściwy rozmiar. Psy podczas snu potrafią przybierać przedziwne pozycje. Aby czworonóg czuł się w swoim legowisku komfortowo musimy dodać margines 20 - 30 cm.

Drugą ważną kwestią jest materiał, z którego legowisko jest wykonane. Obicie powinno być łatwe w czyszczeniu, przyjemne w dotyku, trwałe i przyjazne dla skóry. Wypełnienie posłania winno nie odkształcać się pod wypływem ciężaru, być sprężyste, elastyczne i wytrzymałe. Psy - szczególnie młode - lubią szarpać czy przeciągać zębami swoje legowiska w dogodne dla nich miejsca.

Jeśli chodzi o wzory czy design legowisk wybór jest ogromny. Firma www.auuu.pl ma w swojej ofercie prawdziwie artystyczne nadruki, przedstawiające np. imitację drewna, kasety magnetofonowej czy soczystego arbuza. Producenci proponują poduszki, materace, pontony, a nawet wymyślne meble czy kanapy. Fason nie jest jednak najważniejszy. Liczy się komfort i wygoda naszego pupila. Jeśli dotąd psiak odpoczywał na zwykłym kocyku, który sobie ukochał, warto wyścielić mu nim nowe legowisko. Poczuje się wówczas w nim jak u siebie. 

Beż względu na rodzaj legowiska bardzo ważna jest higiena i dbanie o czystość posłania. Musimy również zwrócić uwagę czy pies nie ma alergii na daną tkaninę czy tworzywo, wypełniające posłanie.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl