Jak zrobić dobre zdjęcie psu?

0
Jak zrobić dobre zdjęcie psu?

Nadeszła wiosna, powoli zbliża się lato. Obie pory roku sprzyjają wyjazdom w plener, a co za tym idzie coraz chętniej utrwalamy przyrodę na zdjęciach. Wielu właścicieli psów z lubością fotografuje swoich pupili, podczas spaceru czy  wycieczki.

Nie jest łatwo zrobić dobre zdjęcie zwierzakowi, ponieważ otoczenie może go rozpraszać, psy łatwo ulegają bodźcom zewnętrznym.

Najważniejsze to nawiązać kontakt z psim modelem. Pomocne przy sesji zdjęciowej mogą być zabawki czy przysmaki. Nieoceniona może być także pomoc drugiej osoby, która przykuje uwagę czworonoga, pomoże go utrzymać na miejscu. Przydatne będzie także nauczenie psa podstawowych komend jak "siad", "łapa" czy "zostań". Dzięki temu łatwiej nam będzie utrzymać psa w jednym miejscu, w bezruchu, a samo zdjęcie będzie bardziej interesujące. 

Warto też przemyśleć i dobrze zaplanować scenerię. Lepiej, jeśli w tle będą drzewa czy staw, a nie np. rozpadający się budynek. 

Aby psi model dobrze wyszedł na zdjęciu, powinniśmy przykucnąć lub nawet położyć się na ziemi. O wiele lepiej wygląda zdjęcie zrobione od dołu niż z góry.

Ciekawie fotografie uzyskamy, podczas interakcji psiaka z kolegami. Takie zdjęcia są dynamiczne, zabawne, pozwalają psu zrelaksować się.

Gdy wykonujemy zdjęcie, które ma być wykorzystane jako wizytówka psa w ogłoszeniu (np. wolontariusze ze schronisk dla bezdomnych zwierząt bardzo często ogłaszają psy na portalach internetowych) musimy zwrócić uwagę, aby na fotografii ukazać rozmiar psa, jego zalety, w miarę możliwości charakter (czy jest skory do ruchu, czy lubi kontakt z człowiekiem, jak reaguje na inne psy).

Fotografów - amatorów, którzy chętnie pstrykają zdjęcia swoim psiakom jest bardzo wielu. Na portalach społecznościowych można spotkać setki profili, których bohaterami są czworonogi. Warto szukać tam inspiracji, podpatrywać jak robią to inni, uczyć się od nich.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl