Jak wybrać odpowiednią smycz?

0
Jak wybrać odpowiednią smycz?

Smycz jest niezbędnym elementem psiej wyprawki. Pozwala ona na bezpieczne wyjście - szczególnie w mieście, gdzie jest wzmożony ruch uliczny oraz pomaga w korekcie niepożądanych psich zachowań jak np. skakanie na przechodniów.

Większość psów na widok smycze reaguje entuzjastycznie, gdyż kojarzy im się ona z wyjściem na spacer. Smycz musi być jednak właściwie dobrana, aby pies czuł się z nią komfortowo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smyczy?

Po pierwsze należy zadbać o psią wygodę. Smycz nie może być za ciężka. Nie powinna też być zbyt długa. W zależności od miejsca zamieszkania i zwyczajów spacerowych, smycz trzeba dobrać pod względem jej przeznaczenia. Ważny jest także materiał, z którego smycz jest wykonana i jej szerokość. Duży pies powinien mieć bardziej wytrzymałą, szerszą smycz, aby jej nie zerwał.

Smycz miejska

Smycz dla psa

Do miasta lepiej nadają się smycze krótsze. Ograniczona długość zmniejsza dystans, na który pies może się oddalić od właściciela, a to z kolei pozwala mieć lepszą kontrolę nad psiakiem. Dobrym rozwiązaniem są smycze regulowane, które dzięki przepięciom można dostosowywać do sytuacji.

Smycze do aktywnych spacerów 

Smycz do biegania

Najbardziej popularnym rodzajem są smycze typu flexi czyli wyciągane. Taka smycz najlepiej się sprawdzi podczas spaceru w lesie, w parku czy na plaży. Pies ma sporą swobodę, może oddalić się od opiekuna na parę metrów. W razie konieczności czas naszej reakcji jest nieco wydłużony, dlatego smycz tego rodzaju najlepiej nadaje się dla małych, spokojnych psów.

Jeśli lubimy spędzać czas z naszym psem naprawę aktywnie, możemy wybrać smycz przeznaczoną do konkretnego sportu. Na rynku dostępne są smycze do biegania z psem czy jazdy na rowerze. Musimy pamiętać jednak, aby dobrać zarówno aktywność, jak i smycz do warunków fizycznych i możliwości psa.

Smycz treningowa

Ten rodzaj smyczy wykorzystują behawioryści lub instruktorzy prowadzący szkolenia psów. Opiekun psa również może z niej korzystać w celu korekty zachowań czworonoga lub podczas nauki. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl