Jak się przygotować do urlopu z psem

0
Jak się przygotować do urlopu z psem

Wakacyjny niezbędnik psiego podróżnika

Okres wakacyjny trwa w najlepsze. Coraz częściej na wakacje zabieramy ze sobą swoje psy. I świetnie! W końcu pies to członek rodziny. Musimy jednak pamiętać, by do takiego wspólnego wyjazdu odpowiednio się przygotować. Poniżej zamieszczamy podstawową check listę, dzięki której wakacje z psem będą bezstresowe.

 

Dokąd z psem?⁣

Jednym z podstawowych warunków planowania wakacji jest dostosowanie miejsca wypoczynku do stanu psycho - fizycznego swojego psa. Sposób spędzania czasu musi być skrojony na miarę możliwości czworonoga. Na wycieczki górskie zabieramy psa dorosłego, który ma dobrą kondycję⁣ Jeżeli planujemy chodzenie po skałach czy innym nieprzyjaznym dla psich łap podłożu, warto pomyśleć o butach dla psa. Może to się wydawać przesadą czy fanaberią, ale wyobraźmy sobie, że stąpamy bosą stopą po ostrych kamieniach. Może to być nie tylko niekomfortowe, ale także bolesne. Jeśli wybierzecie morze, sprawdźcie gdzie znajdują się plaże, na które dozwolone jest wejście z psem. Spacery po piasku poprawiają stan psich mięśni, więc na plażę możemy się udać z psem o słabszej kondycji lub starszym. Oczywiście nie spacerujemy po gorącym piasku z psem w czasie największych upałów.

Bezpieczna podróż⁣

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Dopilnuj, aby Twój pies bezpiecznie dotarł do celu. Pomogą w tym szelki z samochodowym pasem bezpieczeństwa. W czasie wakacyjnych podróży ograniczamy zwykle bagaż. Produkt ten będzie idealny, ponieważ po wyjściu z auta odpinamy pas i mamy zwykłe spacerowe szelki (link)

Sprzątanie po psie na wakacjach 

Wyjeżdżając do miasta należy sprawdzić czy w pobliżu hotelu, w którym się zatrzymamy znajduje się psia toaleta oraz musimy się zaopatrzyć w woreczki, aby sprzątnąć po swoim psie⁣

Zdrowo i bezpiecznie 

Przed wyjazdem warto sprawdzić gdzie w okolicy naszego pobytu znajduje się najbliższy weterynarz. W razie problemów zdrowotnych pupila oszczędzimy sobie stresu. W czasie pobytu poza miejscem zamieszkania (na co dzień zresztą także) pies powinien mieć ze sobą adresówkę i – co bardzo ważne - zarejestrowany w bazie chip.

Pamiętaj o nawadnianiu psa 

Podczas letnich upałów, kluczową kwestią jest odpowiednie nawodnienie. Pamiętaj o zabraniu wody dla swojego pupila nawet na krótki spacer. Jeśli chcesz mieć wolne ręce i wolisz nie nosić ze sobą miski i pojemnika z wodą, zaopatrz się w turystyczny bidon dla psa z wbudowanym poidełkiem

 Porządek w papierach

 Do walizki pakujemy książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami oraz - jeśli wybieramy się za granicę – paszport wydany przez upoważnionego do tego lekarza weterynarii⁣.

Psia apteczka 

Jeśli nasz pies zażywa leki, koniecznie musimy je zabrać ze sobą. Najlepiej przygotować zapas na nieco dłuższy czas niż planowany pobyt poza domem. Wyjazd może się niespodziewanie przedłużyć. W przypadku specjalistycznej karmy lub wyjazdu w bardziej odludne miejsce również zabieramy zapas. Warto zabrać ze sobą (lub zaaplikować wcześniej) także środki przeciw kleszczom. Przydatny będzie też preparat do odkażania ewentualnych ran⁣.

Precz z nudą! 

Lubisz spędzać aktywnie czas ze swoim ulubieńcem? Zabierz na urlop zabawkę, którą Twój pies będzie mógł bawić się na świeżym powietrzu. Może to być np. dysk z silikonu, który jest elastyczny, a dzięki temu bezpieczny i łatwy do umycia z piasku czy trawy.

Jeśli dobrze się przygotujecie przed wyjazdem, na urlopie będziecie mogli już tylko odpoczywać. Żadna sytuacja Was nie zaskoczy, a dzięki temu będziecie mogli poświęcić więcej czasu i energii swojemu pupilowi.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl