Bezpieczeństwo psa po zmroku

0

Nie ma to jak wieczorny spacer z psim przyjacielem... Szczególnie podczas cieplejszych pór roku, gdy w dzień bywa za gorąco na dłuższe przechadzki. Zanim jednak wybierzemy się na taki spacer, należy zadbać o bezpieczeństwo po zmroku. Zarówno swoje, jak i pupila. W tym celu przyda się kilka praktycznych gadżetów. To proste rozwiązania, które powinny stanowić obowiązkowe wyposażenie każdego psa i jego opiekuna.

PO PIERWSZE: elementy odblaskowe

To podstawa. Niezależnie od tego, gdzie wybieramy się na spacer, należy zapewnić psu i sobie doskonałą widoczność. Dla pupila polecamy odblaskowe szelki, ubranka i inne elementy, dzięki którym będzie on widoczny z daleka dla nadjeżdżającego kierowcy auta lub innego pojazdu. Im więcej elementów odblaskowych, tym lepiej!

PO DRUGIE: światełka

Alternatywę dla elementów odblaskowych (bądź ich dopełnienie) stanowią wykonane z wodoodpornego silikonu światełka LED, które można przyczepić do obroży. Są one lekkie i nie powodują dyskomfortu u pupila – za to zdecydowanie zwiększają jego widoczność i bezpieczeństwo. Co ciekawe, niektórzy producenci oferują także świecące obroże.

PO TRZECIE: smycz

Po zmroku możemy mieć mniejszą kontrolę nad naszym pupilem. Dlatego dla jego bezpieczeństwa lepiej nie spuszczać go ze smyczy na nieznanym, nieogrodzonym terenie. Bardzo ważne jest również, żeby mieć pełną kontrolę nad psem – to akurat istotne podczas każdego spaceru, niezależnie od pory dnia. Smycz musi być dopasowana do rasy i wielkości pupila, a także jego zachowań. Gdy jest ciemno, możemy z opóźnieniem zauważyć potencjalne ryzyko, dlatego po zmroku bezpieczniejsze będą spacery na smyczy.

PO CZWARTE: adresówka

Po zmroku istnieje większe ryzyko niespodziewanych zdarzeń i zaginięcia pupila. Dlatego przed każdym spacerem warto upewnić się, czy pies ma zawieszkę z adresem lub numerem telefonu opiekuna. Pozwoli to na szybsze nawiązanie kontaktu niż w przypadku konieczności wizyty u weterynarza i odczytania danych z chipa.

 

Podsumowując... Wieczorne, a nawet i nocne spacery z czworonożnym przyjacielem bywają niezwykle przyjemne i relaksujące. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej widoczności, a tym samym bezpieczeństwa zarówno sobie, jak i pupilowi. Nie zapominajmy również o szczególnej ostrożności i trzymaniu psa na smyczy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl