Beagle - pies rodzinny czy myśliwski?

0
Beagle - pies rodzinny czy myśliwski?

Beagle są obecnie jedną z najpopularniejszych ras psów. Szczeniaki beagle mają szczególnie ujmujący wygląd i czasem potrafią zmylić potencjalnego właściciela. Wyglądają bowiem jak słodkie przytulanki, a tym czasem są to psy myśliwskie, które, chowane nawet jako zwierzęta typowo rodzinne, potrafią pokazać naturę gończego.  

Wesoły pies dla całej rodziny

Beagle to rasa angielskich psów gończych, która pojawiła się w XIV wieku. Była używana do polowań w sforach na lisy i zające, powstała najprawdopodobniej z krzyżówek francuskich psów gończych harierrów z terierami. Beagle stały się ulubieńcami psiarzy, dzięki swemu wesołemu i żywemu usposobieniu. Z natury niezależne, mają tendencje do włóczęgostwa. Beagle są skłonne do zabaw i tolerancyjne wobec dzieci. Decydując się na takiego psiaka z pewnością nie zabraknie nam przyjaźni z jego strony. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio się nim zaopiekować. Beagle są wielkimi łakomczuchami i mają tendencję do tycia, jeśli nie zadbamy o odpowiednią dietę. 

Jak odpowiednio zadbać o beagle?

Oprócz regularnego czyszczenia uszu, beagle wymagają niewiele zabiegów pielęgnacyjnych, które ograniczają się do wyczesywania sierści, okresowego kąpania i czyszczenia zębów, w celu uniknięcia osadzania się kamienia nazębnego. Bardzo ważne jest zapewnienie beaglowi odpowiedniej ilości ruchu. Beagle kochają spacery i węszenie, więc trzeba im zagwarantować możliwość zaspokojenia potrzeb węchowych. Piesek powinien także mieć swoje miejsce do spania. Legowisko dla beagle powinno być dopasowane do wielkości pupila, aby mógł on się wygodnie w nim ułożyć. Jako że jest to zwierzę które nie wzgardzi kanapą czy fotelem, producenci akcesoriów oferują także specjalne maty, które można układać na kanapie lub łóżku – dzięki temu czworonóg będzie mógł spędzać czas w pobliżu ludzi nie niszcząc mebli.

Towarzyski piesek kochający człowieka

Beagle jest bardzo energiczny i pogodny, zawsze chętny do zabawy. Pies ten ma łagodne usposobienie, jest przyjazny nie tylko wobec członków rodziny, ale także osób obcych. Trzeba zatem uważać, aby ktoś nam psa nie zawłaszczył. Nie sprawdzi się też jako pies stróżujący czy obronny. Są to psy nie wykazujące agresji, dzięki czemu doskonale nadają się do dzieci. Cierpliwie znoszą dziecięce - nie zawsze delikatne - pieszczoty. 

Beagle są towarzyskie i nie znoszą samotności. Pozostawione w domu same, mogą niszczyć, hałasować czy próbować ucieczki. Kochają towarzystwo nie tylko ludzi, ale także innych psów. Większość beagle dogada się też z kotem. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl