Aktywne spędzanie czasu z psem

0
Aktywne spędzanie czasu z psem

Wiosna sprzyja wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu. Spacery, ruch, sport, to coś, co psy kochają najbardziej.

Form aktywnego spędzania czasu z psem jest bardzo wiele. Najbardziej popularną jest spacer czy dłuższa wycieczka. Nie ma chyba psa, który nie kochałby węszenia, uszu powiewających na wietrze i kroczenia noga w nogę ze swoim panem. Spacer jest najłatwiej dostępną i nie wymagającą żadnych akcesoriów aktywnością. Jeśli pies wychodzi 2 - 3 razy w ciągu dnia, to przynajmniej jedno z tych wyjść winno trwać przynajmniej 45 min. To czas, w którym psiak zdąży rozładować energię i zaspokoić swoje potrzeby węchowe.

Aktywna zabawa

Przechadzkę można wzbogacić w zabawy z piłką czy patykiem. Większość psów lubi aportować, choć nie wszystkie równie chętnie zdobycz oddają:) Dla bardziej aktywnych proponujemy frisbee czyli rzut dyskiem. Zabawa polega na rzucaniu przez opiekuna dysku i przynoszeniu go przez czworonoga. Niezbędne są jedynie dysk oraz równa, otwarta przestrzeń. 

Wspólne biegi

Bardziej aktywni spełnią się we wspólnym joggingu. Biegać można właściwie z każdym psem, ale oczywiście z rozsądkiem. Ze starszymi psami, tymi mniejszymi czy ze szczeniakami zaleca się ograniczony wysiłek. Najlepiej zaczynać powoli, na krótkich dystansach i stopniowo wydłużać trening.

Do wspólnego biegania przydatna będzie smycz z amortyzatorem i pasem dla człowieka. Amortyzator zapewnia komfort i bezpieczeństwo, zapobiegając gwałtownym szarpnięciom, gdy pies niespodziewanie przyspiesza. Smycze takie są dostępne w wielu sklepach z artykułami dla zwierząt lub w internecie (https://www.glamdog.pl/pl/p/Smycz-do-biegania%2C-elastyczna%2C-odblaskowa%2C-wygodna%2C-idealna-do-joggingu-z-psem%2C-na-spacer-czy-wycieczki%2C-regulowana/274)

 

 

 

Wycieczka rowerowa

Kolejnym sposobem spędzenia czasu aktywnie jest jazda na rowerze. Do tego musimy się jednak odpowiednio przygotować. Przede wszystkim pies musi mieć założone szelki (nigdy obrożę!). Początkowo przejażdżka musi być krótka, aby pies zdążył się przyzwyczaić, poznał zasady poruszania się roweru. Psa nie wolno ciągnąć, musi poruszać się w dogodnym dla siebie tempie. Przed jazdą pies powinien udać się na spacer, aby załatwić swoje potrzeby - będzie wówczas bardziej zrelaksowany. Na wspólną wyprawę rowerem najlepsza będzie smycz z amortyzatorem lub smycz przeznaczona specjalnie do roweru. Składa się ona z rurki i linki. Rurka trzyma psa w odległości od roweru, dzięki czemu jazda jest bezpieczna zarówno dla kierującego, jak i dla psa. Mocowanie jest wyposażone w gumową nakładkę, która chroni rower przed zarysowaniem (https://www.glamdog.pl/pl/p/Smycz-na-rower%2C-latwa-w-montazu%2C-zapewnia-bezpieczenstwo-psu-i-rowerzyscie%2C-regulowana/265).

Aktywność z psem pozwala nie tylko spożytkować energię czy poprawić kondycję psa i człowieka, ale także buduje więź i daje wiele radości.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl